• Για τα λεφτά του είναι μάλλον ό,τι καλύτερο. Προσωπικά δε θέλω αυτά τα τελείως ματ κραγιόν που φεύγουν σε κομματάκια. Αυτό φεύγει ομοιόμορφα και αφήνει και λίγο tint στα χείλη.

• Ενυδάτωση
  • Παθαίνω πολύ έντονη ξηροφθαλμία κάθε χειμώνα. Δεν ξέρω τι φταίει ακριβώς, μάλλον οι πολλές ώρες στην οθόνη σε συνδυασμό με τον καιρό. Ο αφρός με βοηθάει πολύ σε συνδυασμό με τις σταγόνες της ίδιας εταιρίας.

• Αποτελεσματικότητα
    • Θα το αγόραζα ξανά
    • Εφαρμογή
    • Τοποθέτηση
    • Προστασία
    • Δεν επηρεάζει το χειρισμό
    • Δεν αλλοιώνει την εικόνα
    • Αντοχή
  • Ένα πολύ καλό σετ για τα λεφτά του. Γενικά αυτό που μου αρέσει με τα rt ειναι οτι όλα τα πινέλα τους είναι πολκυχρηστικά. Με το συγκεκριμένο σετ έχεις καλύψει απόλυτα ό,τι σχετιζεται με τη βάση. Θεωρώ ότι θα βολέψει και επαγγελματίες.

• Δεν κρατάει προϊόν
    • Μαλακό
    • Σχέση ποιότητας - τιμής
  • Πολυχρηστικό πινέλο. Δεν είναι μόνο για σετάρισμα. Εγώ το χρησιμοποιώ και για highlighter και contouring, ενώ βολεύει και για τα μάτια. Το έχω 10 χρόνια. Δεν έχει χάσει ούτε τρίχα, αλλά έχει σκληρύνει ελαφρά. Είναι εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά του.

• Κρατάει λίγο προϊόν
    • Ούτε μαλακό, ούτε σκληρό
  • Πολύ καλό και ανθεκτικό πινέλο. Κάνει για πούδρα, ρουζ και μπλεντάρισμα στο τέλος του μακιγιάζ. Το έχω πάνω από δεκα χρόνια και εξακολουθει να είναι τόσο μαλακό όσο ήταν στην αρχή. Επιπλέον δεν έχει χάσει καθόλου τρίχες.

• Δεν κρατάει προϊόν
    • Μαλακό
    • Σχέση ποιότητας - τιμής
  • Έχω τη θήκη εδώ και περίπου 1,5 χρόνο. Όπως φαίνεται και στο βίντεο το χρώμα έχει λερωθεί κάπως αφού είναι ανοιχτό. Προσωπικά δε με ενοχλεί αλλά με ένα σκούρο χρώμα λογικά δε θα έχετε τέτοιο θέμα. Είναι ΠΑΡΑ πολύ ανθεκτικό. Ταιριάζει γάντι σε ipad 9ης γενιάς, δεν παίζει να βγει με τίποτα κατα λάθος. Έχει αποκτήσει κάποια βαθουλώματα στα μαλακά του σημεία, αλλά το ipad είναι σαν καινούριο κι αυτό έχει σημασία. Υπάρχει χώρος για το στυλό και έχει δύο θέσεις, ψηλά για να βλέπεις βίντεο και να κάνεις κλησεις και χαμηλά για να σχεδιάζεις και να πληκτρολογείς.

• Εφαρμογή
    • Όγκος
  • Nuxe Reve de Miel Honey Lip Balm Ultra-Nourishing & Repairing 15gr

2 στους 2 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη
    στις

Χρησιμοποιώ το rêve de miel εδώ και χρόνια. Αρχικά είναι ίσως το πιο value for money lip balm. Μιλάμε ότι δεν τελειώνει με τίποτα. Αφήνει πλούσια ενυδάτωση. Εγώ προσωπικά λατρεύω να βάζω το βράδυ πριν κοιμηθώ. Έχει υπέροχο άρωμα επίσης. Το νέο του βαζάκι μ' αρεσει πολύ, είναι πολύ ρετρό.

• Απορρόφηση
    • Άρωμα
    • Υφή
    • Θα το αγόραζα ξανά
  • M.A.C Satin Captive 3gr

1 στους 1 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη
    στις

Το captive είναι από τα ωραιότερα χειμωνιάτικα χρώματα. Πολύ γλυκό. Η συγκεκριμένη σειρα είναι πολύ πιο άνετη από τη matte σε ό,τι αφορά την αίσθηση που αφήνει στα χείλη. Είναι αρκετά σταθερό για σατινέ κραγιόν. Αλλά σίγουρα σε κάποιες φάσεις θέλει ανανέωση. Προσωπικά προτιμώ να ανανεώνω το κραγιόν μου που και που, παρά να μου στεγνώνει τα χείλη και να κάνει κομματάκια. Η απόδοση όπως φαίνεται και στο βίντεο είναι πολύ δυνατή ακόμα και με ένα πέρασμα

• Αίσθηση
  • Η συγκεκριμένη σειρά της mac είναι όπως λέει και το όνομα της ματ. Οπότε είναι λογικό να περιμένετε και μια πιο ξηρή υφή. Θέλει καλά ενυδατωμένα χείλη για να μην κάνει ρωγμές. Βέβαια το κραγιόν δε φεύγει, είναι πολύ σταθερό. Επίσης η χρωματική απόδοση είναι πολύ εντονη ακόμα και με ελαφρύ χέρι, όπως φαίνεται και στο βίντεο. Είναι ακριβό; Ναι προφανώς, αλλά μιλάμε για ένα πολύ αξιόπιστο προϊόν και μια μάρκα εγγύηση.

1. 1
  2. 3