Procesoare CPU

Nucleu i3-9100 3.6GHz Procesor cu 4 nuclee pentru Socket 1151 rev 2 - 1151 revizia 2 Tray

Procesorul Intel Core i3-9100 se bazează pe microarhitectura Coffee Lake și are 4 nuclee și 4 fire de execuție. Frecvența sa de bază este de 3,6 GHz și ajunge până la 4,2 GHz cu Intel Turbo Boost 2.0....

Procesorul Intel Core i3-9100 se bazează pe microarhitectura Coffee Lake și are 4 nuclee și 4 fire de execuție. Frecvența sa de bază este de 3,6 GHz și ajunge până la 4,2 GHz cu Intel Turbo Boost 2.0. Include grafică integrată Intel UHD Graphics 630, care acceptă rezoluție 4K, DirectX 12.0 și OpenGL 4.5.

  • Familie: Core i3
  • Microarhitectură: Coffee Lake (a 9-a...
Vezi descrierea completă Vezi descrierea completă

Caracteristici

  • Vezi toate
160 16 €
Livrare lun, 16 noi - vin, 20 noi
Gratuită   costul de livrare
De la TerraShop 4,1 (10)
Νέα Πέραμος Καβάλας, Καβάλας (Θάσος)
20+ bucăți
Vezi Componente PC pe pagina de TerraShop
Ce se întâmplă dacă se strică?

Sunteți acoperit de garanția legală de 2 ani. Contactați-ne și vom gestiona întregul proces cu magazinul, asigurându-ne că problema dvs. este rezolvată cu suport prompt printr-o reparație, înlocuire sau rambursare.

Ce se întâmplă dacă mă răzgândesc?

Nicio problemă, atâta timp cât este în termen de 14 zile. Vom veni să-l ridicăm sau poți alege Punctul Skroutz care ți se potrivește, complet gratuit de până la 2 ori pe an, și vă vom returna banii. Obține Skroutz Plus pentru returnări gratuite nelimitate.

Descriere

Descriere

Procesorul Intel Core i3-9100 se bazează pe microarhitectura Coffee Lake și are 4 nuclee și 4 fire de execuție. Frecvența sa de bază este de 3,6 GHz și ajunge până la 4,2 GHz cu Intel Turbo Boost 2.0. Include grafică integrată Intel UHD Graphics 630, care acceptă rezoluție 4K, DirectX 12.0 și OpenGL 4.5.

  • Familie: Core i3
  • Microarhitectură: Coffee Lake (a 9-a generație)
  • Litografie: 14 nm
  • Nuclee: 4
  • Fire de execuție: 4
  • Frecvență de bază: 3,6 GHz
  • Frecvență maximă: 4,2 GHz
  • Tehnologie de creștere a frecvenței: Intel Turbo Boost 2.0
  • Memorie cache: 6 MB
  • TDP: 65 W
  • Soclu: 1151 rev 2
  • Grafică integrată: Intel UHD Graphics 630
  • Frecvență de bază a graficii: 350 MHz
  • Frecvență dinamică maximă a graficii: 1,10 GHz
  • Memorie video maximă: 64 GB
  • Rezoluție grafică: 4K
  • Standarde grafice acceptate: DirectX 12.0, OpenGL 4.5
  • Tehnologii acceptate: Intel Optane, Intel Quick Sync Video, Intel Clear Video HD, Intel VT-x, Intel Secure Key
  • Benzi PCI Express: 16
  • Memorie acceptată: DDR4-SDRAM până la 64 GB
  • Lățime de bandă a memoriei: 37,5 GB/s
  • Ambalaj: Tray
  • Anul lansării: 2019

Producător

Vezi descrierea completă

Specificații

Specificații

Specificatii principale

An lansare
2019
Tip procesor
Core i3
Microarhitectură
Coffee Lake (generația a 9-a)
Soclu
1151 rev 2
Conținut pachet
Tray
Tip
De unică folosință

Performanță

Număr nuclee
4
Număr thread-uri
4
Frecvență procesor (frecvență de bază)
3,6 GHz
Frecvență turbo până la
4,2 GHz
Memorie Cache
6 MB
Unlocked
Nu
Putere termică (TDP)
65 Lățime

Caracteristici și funcții

Procesor grafic integrat
Intel UHD Graphics 630
Cooler inclus
Nu
Suport DDR4
Da
Suport DDR5
-
Suport NPU
-

Informații importante

Specificațiile sunt colectate de pe site-urile oficiale ale producătorilor. Te rugăm să verifici specificațiile înainte de a finaliza comanda. În cazul în care întâmpini probleme, raportează aici.

Vezi toate specificațiile

Recenzii (1)

Recenzii

  1. 5 stele
    0
  2. 1
  3. 3 stele
    0
  4. 2 stele
    0
  5. 1 stea
    0
Adaugă un review
  • anest42s_anest42ss
    4
    0 din 1 membri au considerat această recenzie utilă

    Acest procesor este destul de bun pentru prețul său, îl folosesc de 4 ani și merită. Poate gestiona câteva jocuri precum Fortnite la setările reduse, cu rezoluția 3D setată la 71, obținând 80 fps stabil. În League of Legends, poate atinge 140 fps la setările ultra. În Minecraft, poate atinge 200 fps. În CS:GO, poate atinge 110 fps la setările medii. Acum, dacă folosiți acest procesor pentru Word, Excel și PowerPoint, este mai mult decât suficient. Cu toate acestea, singurul aspect negativ este că se încălzește destul de mult, dar este în regulă

    Tradus din Greacă ·
    • Multitasking
    • Raport calitate-preț
    • Viteză
    • Temperatura rămâne normală după utilizare prelungită?
    Ai găsit util acest review?
  • Acest procesor este destul de bun pentru prețul său, îl folosesc de 4 ani și merită. Poate gestiona câteva jocuri precum Fortnite la setările reduse, cu rezoluția 3D setată la 71, obținând 80 fps stabil. În League of Legends, poate atinge 140 fps la setările ultra. În Minecraft, poate atinge 200 fps. În CS:GO, poate atinge 110 fps la setările medii. Acum, dacă folosiți acest procesor pentru Word, Excel și PowerPoint, este mai mult decât suficient. Cu toate acestea, singurul aspect negativ este că se încălzește destul de mult, dar este în regulă

    Tradus din Greacă ·
    0
  • Vezi toate
Întrebări (2)

Întrebări

3 utilizatori au acest produs și te pot ajuta

Întrebați pentru produsul
Vezi toate întrebările (2)

Descriere și specificații

Procesorul Intel Core i3-9100 se bazează pe microarhitectura Coffee Lake și are 4 nuclee și 4 fire de execuție. Frecvența sa de bază este de 3,6 GHz și ajunge până la 4,2 GHz cu Intel Turbo Boost 2.0. Include grafică integrată Intel UHD Graphics 630, care acceptă rezoluție 4K, DirectX 12.0 și OpenGL 4.5.

  • Familie: Core i3
  • Microarhitectură: Coffee Lake (a 9-a generație)
  • Litografie: 14 nm
  • Nuclee: 4
  • Fire de execuție: 4
  • Frecvență de bază: 3,6 GHz
  • Frecvență maximă: 4,2 GHz
  • Tehnologie de creștere a frecvenței: Intel Turbo Boost 2.0
  • Memorie cache: 6 MB
  • TDP: 65 W
  • Soclu: 1151 rev 2
  • Grafică integrată: Intel UHD Graphics 630
  • Frecvență de bază a graficii: 350 MHz
  • Frecvență dinamică maximă a graficii: 1,10 GHz
  • Memorie video maximă: 64 GB
  • Rezoluție grafică: 4K
  • Standarde grafice acceptate: DirectX 12.0, OpenGL 4.5
  • Tehnologii acceptate: Intel Optane, Intel Quick Sync Video, Intel Clear Video HD, Intel VT-x, Intel Secure Key
  • Benzi PCI Express: 16
  • Memorie acceptată: DDR4-SDRAM până la 64 GB
  • Lățime de bandă a memoriei: 37,5 GB/s
  • Ambalaj: Tray
  • Anul lansării: 2019

Producător

Specificatii principale

An lansare
2019
Tip procesor
Core i3
Microarhitectură
Coffee Lake (generația a 9-a)
Soclu
1151 rev 2
Conținut pachet
Tray
Tip
De unică folosință

Performanță

Număr nuclee
4
Număr thread-uri
4
Frecvență procesor (frecvență de bază)
3,6 GHz
Frecvență turbo până la
4,2 GHz
Memorie Cache
6 MB
Unlocked
Nu
Putere termică (TDP)
65 Lățime

Caracteristici și funcții

Procesor grafic integrat
Intel UHD Graphics 630
Cooler inclus
Nu
Suport DDR4
Da
Suport DDR5
-
Suport NPU
-

Informații importante

Specificațiile sunt colectate de pe site-urile oficiale ale producătorilor. Te rugăm să verifici specificațiile înainte de a finaliza comanda. În cazul în care întâmpini probleme, raportează aici.

Recenzii (1)

  1. 5 stele
    0
  2. 1
  3. 3 stele
    0
  4. 2 stele
    0
  5. 1 stea
    0
Adaugă un review
  • anest42s_anest42ss
    4
    0 din 1 membri au considerat această recenzie utilă

    Acest procesor este destul de bun pentru prețul său, îl folosesc de 4 ani și merită. Poate gestiona câteva jocuri precum Fortnite la setările reduse, cu rezoluția 3D setată la 71, obținând 80 fps stabil. În League of Legends, poate atinge 140 fps la setările ultra. În Minecraft, poate atinge 200 fps. În CS:GO, poate atinge 110 fps la setările medii. Acum, dacă folosiți acest procesor pentru Word, Excel și PowerPoint, este mai mult decât suficient. Cu toate acestea, singurul aspect negativ este că se încălzește destul de mult, dar este în regulă

    Tradus din Greacă ·
    • Multitasking
    • Raport calitate-preț
    • Viteză
    • Temperatura rămâne normală după utilizare prelungită?
    Ai găsit util acest review?
  • Acest procesor este destul de bun pentru prețul său, îl folosesc de 4 ani și merită. Poate gestiona câteva jocuri precum Fortnite la setările reduse, cu rezoluția 3D setată la 71, obținând 80 fps stabil. În League of Legends, poate atinge 140 fps la setările ultra. În Minecraft, poate atinge 200 fps. În CS:GO, poate atinge 110 fps la setările medii. Acum, dacă folosiți acest procesor pentru Word, Excel și PowerPoint, este mai mult decât suficient. Cu toate acestea, singurul aspect negativ este că se încălzește destul de mult, dar este în regulă

    Tradus din Greacă ·
    0
  • Vezi toate
160,16 €
Gratuită   costul de livrare