Τσάντα Pinko Review | Η τσάντα που με βγάζει ασπροπρόσωπη από το πρωί μέχρι το βράδυ

Pinko Love One Top Δερμάτινη Γυναικεία Τσάντα Μαύρη
  • Ιδανική επιλογή για όλες τις ώρες της ημέρας
  • Διαθέτει αφαιρούμενο λουράκι
  • Σύνθεση: 100% Δέρμα (Real)

Αν αγαπάς τη μόδα κι ακολουθείς πολλές fashionistas στο Instagram, σίγουρα θα έχεις δει αρκετές φορές στην αρχική σου να “πετάγονται” τσάντες Pinko. Έχοντας τη δική μου πάνω από δύο χρόνια, είμαι εδώ για να σου πω αν αξίζει η επένδυση ή όχι.

Οι τσάντες Pinko ξεχωρίζουν για διάφορους λόγους:

1. Σχεδιασμός και στιλ: Οι τσάντες του brand διαθέτουν μοντέρνα και ταυτόχρονα διαχρονικά σχέδια που σίγουρα δεν περνούν απαρατήρητα. Μεγάλο plus το γεγονός ότι κυκλοφορούν σε μια μεγάλη γκάμα χρωμάτων, συμπεριλαμβανομένων και πολλών παστέλ.

2. Υλικά υψηλής ποιότητας: Οι τσάντες Pinko κατασκευάζονται από υλικά υψηλής ποιότητας, όπως γνήσιο δέρμα, που τους προσδίδουν αντοχή και αισθητική.

3. Ποικιλία: Η Pinko προσφέρει μια ευρεία γκάμα τσαντών, από τσάντες ώμου και cross body bags μέχρι τσάντες tote και clutch, καλύπτοντας έτσι τις ανάγκες και τα γούστα των περισσότερων γυναικών.

4. Αναγνωρίσιμο λογότυπο: Το λογότυπο της Pinko (με τα πτηνά) είναι εύκολα αναγνωρίσιμο και συχνά είναι μέρος του σχεδιασμού της τσάντας, κάνοντας έτσι κάθε εμφάνιση να δείχνει πιο stylish κι “ακριβή”.

Τα μεγάλα τους θετικά (κατά τη γνώμη μου πάντα!)

1. Αν και σε καμία περίπτωση δεν είναι οικονομικές, η τιμή τους βρίσκεται σε αυτό το sweet spot που με λίγη οικονομία, μπορείς σχετικά εύκολα να την αποκτήσεις, σε σχέση πάντα με άλλες designer τσάντες.

2. Αν και τη δική μου τσάντα Pinkο την έχω πραγματικά “λιώσει”, δεν έχει πάθει τίποτα. Ειδικά τον πρώτο χρόνο που την είχα, τη φορούσα σχεδόν καθημερινά και δεν έχει φθαρεί ούτε στο ελάχιστο.

3. Οι περισσότερες τσάντες Pinko, καθώς έχουν “θαμπές” μεταλλικές λεπτομέρειες, μπορούν να φορεθούν από το πρωί μέχρι το βράδυ.

4. Λόγω της απλότητας της γραμμής τους, αλλά και του αναγνωρίσιμου logo τους, το οποίο κοσμεί τις περισσότερες τσάντες Pinko, χαρίζουν έξτρα πόντους στιλ και old money αισθητικής σε κάθε εμφάνιση.

5. Οι περισσότερες τουλάχιστον από αυτές είναι διαχρονικές και δεν πιστεύω πως το άμεσο μέλλον θα θεωρούνται out of fashion.

6. Καθαρίζονται εύκολα με ένα νωπό πανάκι από μικροΐνες.

Οι προτάσεις μας

από 259,90 €

Pinko Δερμάτινη Γυναικεία Τσάντα Ώμου Λευκή

από 345,00 €

Σχετικά Άρθρα

Οι μικρές τσάντες είναι hot και αυτές είναι οι ιδανικές για τις εξόδους σου
Ψάθινες τσάντες: Τα σχέδια που θα κρατήσεις το καλοκαίρι 2024
Τα ψάθινα clutches που θα φοράς από το πρωί μέχρι το βράδυ το καλοκαίρι
Οι τσάντες για το γραφείο δεν χρειάζεται να είναι συνηθισμένες